Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Výběr sedací soupravy

Vybrat správnou “sedačku” není rozhodně činnost, kterou byste zvládli za jedno odpoledne. Tedy pokud vám nezáleží na kvalitě a na době, po kterou budete na sedací soupravě sedávat. Vybrat tento kus nábytku ovlivňuje nespočet faktorů.

Co zohlednit

První otázka by vždy měla souviset s prostorem, do kterého bude sedací souprava umístěna a kolik míst by měla poskytovat. Vždy je dobré si předem říci, kde bude sedět návštěva. Tak jednoduše zjistíte, jaké máte možnosti a jak by mělo vypadat rozmístění sedacího nábytku. Ano, nemusí se nutně jednat pouze o jeden kus.

V panelových bytech je stále jakýsi “standard” sedací soupravu dělit na 2(3) + 2x1. To znamená, že na malém prostoru je jeden dvoj-, popř. trojsedák a dvě křesla pro jednu osobu. Toto rozložení je do místností, které mají pod 15 m2 absolutně nevyhovující. Poskytuje sice dostatek místa i pro návštěvu, ale opticky zabere celý prostor. Zde byste měli vždy popřemýšlet o menších sedacích soupravách.

Kožená x látková a další faktory

Důkladně se rozmyslete, jakou hloubku sedáku budete požadovat (standard se pohybuje kolem 60 cm). Zda si vystačíte s nízkým opěradlem, bude záviset na tom, jak moc si přejete se na sedačce opírat. Dalším faktorem, který s předchozím částečně souvisí, jsou volné polštáře. Některé sedací soupravy zcela rezignovaly na opěradla a mají pouze tyto polštáře. Ty jsou stejně nevhodné na podepření zad, jako nízké sedací soupravy. Další faktorem je tak pevnost materiálu výplně sedací soupravy. Pro seniory bude zcela zásadní polohovatelnost jednotlivých částí a pro rodiny s dětmi poté úložné prostory či rozložitelnost na nouzové lůžko. V tomto případě se doporučuje pořídit rozkládací sedací soupravy s úložným prostorem.

Až si zodpovíte všechny tyto otázky, zůstane před vámi asi ta nejzásadnější - volba materiálu potahu. Zde se můžete rozhodovat mezi látkovou a koženou variantou. Obě mají svá pro a proti. Látka je levnější, ale hůře odolává nečistotám (pokud nepočítáme drahé úpravy s teflonovou složkou). Kůže vydrží více, ale je o poznání dražší. Navíc - dovedete si představit malé dítě či domácího mazlíčka na bílé kožené sedačce?

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen