Vytvořte z předsíně útulné místo

  • 2014-02-28
  • 0
  • Nábytek Elegance

Předsíň je první místo, které hosté ve vašem domě či bytě uvidí, a vypovídá o vás více, než si myslíte. Přesto všechno se v mnoha domácnostech na předsíň zapomíná, a velmi často připomíná skladiště nepotřebného harampádí nebo tmavou neútulnou špeluňku.

Předsíň je první místo, které hosté ve vašem domě či bytě uvidí, a vypovídá o vás více, než si myslíte. Přesto všechno se v mnoha domácnostech na předsíň zapomíná, a velmi často připomíná skladiště nepotřebného harampádí nebo tmavou neútulnou špeluňku.Ať už je předsíň prvním místem, kam vaši hosté vejdou tmavá úzká chodba panelového domu, nebo velká prosvětlená hala rodinného domu, měli byste udělat maximum proto, abyste se zde vy i vaše návštěvy cítili příjemně. Předsíň neberte jen jako jakousi užitkovou místnost, ale snažte se, aby vypadala co nejútulněji. Budou se k vám rády vracet nejen návštěvy, ale i vy samotní se budete více těšit domů.

Pořádek a čistota je základ

V první řadě byste se měli zaměřit na čistotu a pořádek. Do předsíně rozhodně nepatří zablácené boty a chaos. Proto se v předsíni snažte mít jen boty, které opravdu nosíte. Obuv, kterou si na nohy vezmete tak dvakrát do roka, patří do skříně. To stejné platí o kabátech i kabelkách. Čistotu v předsíni vám pak pomohou udržet rohože nebo speciální podložky pod mokrou nebo zablácenou obuv.

Vsaďte na barvy

Pohodovou atmosféru dokáží vykouzlit barvy. Velkou výhodou předsíní je skutečnost, že vám zde projdou i barevné tóny, které by v jiných částech bytu nebo domu vypadaly, jak se říká, jako pěst na oko. Chcete-li do své předsíně vnést svěžest, vsaďte na kombinaci bílé a tyrkysové. Klid a pohodu přilákáte kombinací cihlově červené a světle béžové barvy.

Možností, jak obyčejnou předsíň pomocí barev přeměnit na okouzlující místo, je však mnohem více. Vždy však myslete na to, že tmavé barvy místnost opticky zmenší. Takže tam, kde chybí dostatek denního světla, je pro jistotu vyměňte za světlejší odstíny.

Předsíň může díky elegantnímu nábytku vypadat velice útulně

Předsíňová stěna OTO

Vezměte to od podlahy

Podlaha v předsíni by měla být velice snadno udržovatelná, proto je ideální dlažba nebo PVC. Ovšem vyhýbat se nemusíte ani kobercům, které vypadají velmi útulně. Zapomeňte však na tmavé zátěžové koberce, které se hodí spíše do kanceláře. Do předsíně si raději pořiďte několik barevných kusových koberečků, které lze snadno vyprat a jejichž cena není příliš vysoká, takže vás nebude mrzet, když se časem zničí.

Nevzdávejte se doplňků

V předsíni by samozřejmě nemělo chybět zrcadlo, abyste mohli zkontrolovat svůj vzhled před tím, než za sebou definitivně zabouchnete dveře. Taktéž byste měli mít v předsíni místo, kam si můžete sednout a bez problémů se obout. Klasické lavice můžete ozvláštnit barevnými veselými polštáři, anebo je rovnou vyměnit za pohodlné křeslo.

Nebojte se ani neobvyklých doplňků a dekorací. Pozornost upoutá originální obraz, ale i designové hodiny. Máte-li k tomu prostor, můžete prázdný kout opticky rozbít vysokou vázou, soškou nebo úzkým regálem či policí s květinami. Dbejte však na to, aby vám žádný z doplňků v předsíni nepřekážel. Jinak se v předsíni nebudete cítit dobře ani vy, ani vaši hosté.

 

Použité zdroje

http://www.countryliving.com/homes/colorful-entryway-accents-and-decor-redbook#last-slide

http://www.realsimple.com/home-organizing/decorating/tips-techniques/entryway-decorating-ideas-00000000021684/page8.html

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
522
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter