Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Začínáme s pokojovými květinami. Jak je rozmístit a pečovat o ně?

S květinami vstupuje do interiéru úplně jiná atmosféra. Nejprve je však musíte správně rozmístit a následně o ně dobře pečovat. Jen v takovém případě budou prosperovat a dělat vám každodenní radost.

Jak pokojové květiny umístit?

Pro pěstování nejrůznějších rostlin je samozřejmě ideální zahrada, nebo alespoň prostornější terasa či balkon. Pokojovým květinám se ovšem skvěle daří i mezi čtyřmi stěnami, tedy za předpokladu, že jsou správně umístěny. Ač nemají všechny stejné nároky, přesto lze určit několik společných bodů.

Pokojové květiny by pochopitelně měly mít především dostatek světla. Některým (např. orchidejím) sice nevadí určité zastínění, obecně je však světlo pro život rostlin zásadní. Ovšem pozor, v žádném případě by nemělo být příliš prudké! Ani to – až na některé výjimky, nebude květinám prospívat.

Na rostliny má samozřejmě vliv i pokojová teplota, takže některé je dobré umístit v chladnějších místnostech, jiné v teplejších. Roli ovšem hraje i vlhkost a také průvan. Ten přitom obecně většině pokojových rostlin příliš nevyhovuje. V každém případě platí, že pokud budete květiny pozorovat, dají vám najevo, zda se jí na tom kterém místě daří.

 

Správná péče o pokojové rostliny

Správná péče vyžaduje především dostatečný přísun vody, nicméně znovu platí, že všeho moc škodí. Vadnutí a žloutnutí listů jsou přitom dva důsledky toho, že má rostlina nedostatek, nebo naopak nadbytek vody. Nezapomínejte ani na rosení listů, jež udržuje rostlinu čistou a navíc ji zbavuje škůdců.

Dalším kritériem je správný výběr zeminy a nesmíme opomenout ani živiny, a to především ve formě hnojení. To je nutné provádět zejména v období růstu, tedy na jaře a v létě. Během těchto měsíců potřebují rostliny dostatečnou výživu k tomu, aby prosperovaly a dělaly vám tak permanentně radost.

Jak už jsme naznačili, každý druh pokojových květin žádá jiné umístění a péči. V současné době však není vůbec žádný problém nedostatek informací. Na trhu je velké množství relevantních knih a spoustu vědomostí o této problematice můžete načerpat rovněž na internetu. Pak budete přesně vědět, co a jak…

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen