Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Záclony a závěsy v interiéru

Chtěli byste relativně snadno a rychle proměnit svůj interiér? Nechcete kupovat drahý nábytek a přestavovat celý byt? Tak zkuste vyměnit záclony nebo závěsy. Říkáte si, že je to drobnost? Záclony nebo závěsy dokáží radikálně proměnit náladu v každé místnosti.

Novodobé interiéry jako by zapomněly na krásu textilií. Mnohdy až sterilní návrhy nepřipomínají útulný domov, ale spíše se podobají pitevně. I v moderních domácnostech se dá pracovat s látkami a nenarušit tak celkový koncept. 
 

Jaké závěsy zvolit?

Záclony a závěsy mají mnoho pozitivních vlastností. Rozhodně se nejedná jen o lapače prachu. Dokáží utlumit hluk, kompletně zastínit interiér a ochránit vaše soukromí před zraky zvědavců z ulice. Musíte dbát ale několika pravidel. 
 
Volte spíše neutrální, decentní a tmavé závěsy, které kompletně zastíní interiér. V angličtině se používá termín “black out”. Tyto závěsy zcela odráží sluneční nebo umělé světlo. Vy se tak budete moci krásně vyspat nebo bez rušení sledovat svůj oblíbený pořad. Na dekorační (polopropustné) závěsy není v interiérech, především panelákových bytů, místo. Zbytečně byste místnost opticky zmenšili. 
 
Máte-li ve svém domově nainstalovány předokenní žaluzie, tak vám bude stačit pouhá záclona.
 
 

Vzory a uchycení

Vzor záclon by měl být co možná nejdecentnější (nebo žádný). Ve vaší místnosti je dost jiných věcí, které stojí za pozornost. Není tedy třeba zvýrazňovat okna. Stejný vzor se může opakovat jak na závěsech, tak i na záclonách. 
 
Svou roli hraje i správné uchycení. Poohlédněte se po záclonách i závěsech, které mají již připravený tunel pro protažení garnýží. Pokud si necháváte záclony šít, tak trvejte na zdrhovací pásce, díky které záclonu vždy nařasíte jako profesionál. 
 
Délka záclon je závislá na vašem interiéru. Vždy by měly ale končit zhruba jeden centimetr nad zemí. Ale samozřejmě závisí na vašem vkusu. Pokud máte podlahové topení, tak na zimní měsíce volte kratší záclony a závěsy, abyste předešli zbytečným tepelným ztrátám. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen