Záclony a závěsy v interiéru

  • 2015-11-04
  • 0
  • Pavel Cahlík
Záclony a závěsy v interiéru

Chtěli byste relativně snadno a rychle proměnit svůj interiér? Nechcete kupovat drahý nábytek a přestavovat celý byt? Tak zkuste vyměnit záclony nebo závěsy. Říkáte si, že je to drobnost? Záclony nebo závěsy dokáží radikálně proměnit náladu v každé místnosti.

Novodobé interiéry jako by zapomněly na krásu textilií. Mnohdy až sterilní návrhy nepřipomínají útulný domov, ale spíše se podobají pitevně. I v moderních domácnostech se dá pracovat s látkami a nenarušit tak celkový koncept. 
 

Jaké závěsy zvolit?

Záclony a závěsy mají mnoho pozitivních vlastností. Rozhodně se nejedná jen o lapače prachu. Dokáží utlumit hluk, kompletně zastínit interiér a ochránit vaše soukromí před zraky zvědavců z ulice. Musíte dbát ale několika pravidel. 
 
Volte spíše neutrální, decentní a tmavé závěsy, které kompletně zastíní interiér. V angličtině se používá termín “black out”. Tyto závěsy zcela odráží sluneční nebo umělé světlo. Vy se tak budete moci krásně vyspat nebo bez rušení sledovat svůj oblíbený pořad. Na dekorační (polopropustné) závěsy není v interiérech, především panelákových bytů, místo. Zbytečně byste místnost opticky zmenšili. 
 
Máte-li ve svém domově nainstalovány předokenní žaluzie, tak vám bude stačit pouhá záclona.
 
 

Vzory a uchycení

Vzor záclon by měl být co možná nejdecentnější (nebo žádný). Ve vaší místnosti je dost jiných věcí, které stojí za pozornost. Není tedy třeba zvýrazňovat okna. Stejný vzor se může opakovat jak na závěsech, tak i na záclonách. 
 
Svou roli hraje i správné uchycení. Poohlédněte se po záclonách i závěsech, které mají již připravený tunel pro protažení garnýží. Pokud si necháváte záclony šít, tak trvejte na zdrhovací pásce, díky které záclonu vždy nařasíte jako profesionál. 
 
Délka záclon je závislá na vašem interiéru. Vždy by měly ale končit zhruba jeden centimetr nad zemí. Ale samozřejmě závisí na vašem vkusu. Pokud máte podlahové topení, tak na zimní měsíce volte kratší záclony a závěsy, abyste předešli zbytečným tepelným ztrátám. 
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
571
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter