Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Záclony nebo žaluzie? Co je pro interiér vhodnější?

Zastínění interiérů patří v našich končinách k dobrému zvyku. I když i v této oblasti se začíná projevovat jistá ležérnost a některé domácnosti si již se záclonami či jiným typem zastínění hlavu nelámou.

Patříte-li společně se mnou do skupiny, která si své soukromí snaží chránit, tak jste si zcela jistě již podobnou otázku, jako je ta z nadpisu, položili. Jak jste toto dilema vyřešili? Preferujete textil nebo spíše žaluzie?

 

Nestárnoucí klasika

Problém je v tom, co chcete nazvat klasikou. Již na zámcích měli před okny dřevěné okenice a interiér zdobil honosný textil. Dnes jako „klasiku“ vnímáme spíše záclonu a závěs. Žaluzie do českých interiérů přinesla až 90. léta. Do té doby jsme se lopotili se žlutými papírovými roletami. Na tyto časy ale raději zapomeňme. 

Pokud si pořizujete záclony a závěsy, tak opět platí jednoduchá poučka – méně je více. Nesnažte se vybírat závěsy s velmi výraznými motivy. Budou zbytečně poutat pozornost. Samozřejmě pokud je to váš cíl, tak směle do toho. Závěs by také měl ladit se zbytkem vybavení. Zkuste vybírat z analogických nebo monochromatických barev. Pokud se vám to nehodí, tak vyhledejte barvu doplňkovou. 

Pravidlo ohledně vzoru platí i pro záclonu. Dnešní (i ty starší) interiéry mají v sobě tolik krásných kusů nábytku, že je škoda od něj odvádět pozornost a poutat ji na záclonu. Navíc pokud vyberete záclonu s výrazným motivem, budete mít problém ho sladit se zbytkem interiéru.

 

Žaluzie

Musím tak trochu přiznat, že jsou pro mne žaluzie v interiéru cizorodým prvkem. Z mého pohledu je to plechová bariéra, kterou se oddělíte od exteriéru. Problematické jsou i co se propustnosti světla v „otevřeném“ stavu týče. V pokoji se vám rýsuje scenérie ne nepodobná vězení.

Ale i tak mají své opodstatnění. Především pomáhají interiér chránit před předehříváním. Tento jejich primární účel můžete doplnit i účel estetický. Pokud se rozhodnete pro žaluzie vyrobené ze dřeva, můžete poměrně snadno do interiéru vnést kousek přírody. Dřevěné žaluzie si navíc můžete vybrat v několika odstínech. 

Žaluzie vás ochrání i před nechtěnými pohledy zvenčí Pokud máte tu možnost, volte žaluzie exteriérové. Mají všechny funkce a navíc fungují i jako zábrana proti zlodějům. Jsou sice trochu robustnější, ale jejich výhody převažují. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen