Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Záclony nebo žaluzie? Co je pro interiér vhodnější?

Zastínění interiérů patří v našich končinách k dobrému zvyku. I když i v této oblasti se začíná projevovat jistá ležérnost a některé domácnosti si již se záclonami či jiným typem zastínění hlavu nelámou.

Patříte-li společně se mnou do skupiny, která si své soukromí snaží chránit, tak jste si zcela jistě již podobnou otázku, jako je ta z nadpisu, položili. Jak jste toto dilema vyřešili? Preferujete textil nebo spíše žaluzie?

 

Nestárnoucí klasika

Problém je v tom, co chcete nazvat klasikou. Již na zámcích měli před okny dřevěné okenice a interiér zdobil honosný textil. Dnes jako „klasiku“ vnímáme spíše záclonu a závěs. Žaluzie do českých interiérů přinesla až 90. léta. Do té doby jsme se lopotili se žlutými papírovými roletami. Na tyto časy ale raději zapomeňme. 

Pokud si pořizujete záclony a závěsy, tak opět platí jednoduchá poučka – méně je více. Nesnažte se vybírat závěsy s velmi výraznými motivy. Budou zbytečně poutat pozornost. Samozřejmě pokud je to váš cíl, tak směle do toho. Závěs by také měl ladit se zbytkem vybavení. Zkuste vybírat z analogických nebo monochromatických barev. Pokud se vám to nehodí, tak vyhledejte barvu doplňkovou. 

Pravidlo ohledně vzoru platí i pro záclonu. Dnešní (i ty starší) interiéry mají v sobě tolik krásných kusů nábytku, že je škoda od něj odvádět pozornost a poutat ji na záclonu. Navíc pokud vyberete záclonu s výrazným motivem, budete mít problém ho sladit se zbytkem interiéru.

 

Žaluzie

Musím tak trochu přiznat, že jsou pro mne žaluzie v interiéru cizorodým prvkem. Z mého pohledu je to plechová bariéra, kterou se oddělíte od exteriéru. Problematické jsou i co se propustnosti světla v „otevřeném“ stavu týče. V pokoji se vám rýsuje scenérie ne nepodobná vězení.

Ale i tak mají své opodstatnění. Především pomáhají interiér chránit před předehříváním. Tento jejich primární účel můžete doplnit i účel estetický. Pokud se rozhodnete pro žaluzie vyrobené ze dřeva, můžete poměrně snadno do interiéru vnést kousek přírody. Dřevěné žaluzie si navíc můžete vybrat v několika odstínech. 

Žaluzie vás ochrání i před nechtěnými pohledy zvenčí Pokud máte tu možnost, volte žaluzie exteriérové. Mají všechny funkce a navíc fungují i jako zábrana proti zlodějům. Jsou sice trochu robustnější, ale jejich výhody převažují. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen