Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Základní návrh kuchyňské linky

Při navrhování kuchyňské linky byste měli dodržet jedno jediné základní pravidlo (samozřejmě jsou možné i výjimky) – umýt, nakrájet, uvařit a uklidit. Takto se v kuchyňském prostoru vytvářejí jednotlivé zóny. Tento postup je odvozen od logiky postupu při vaření.

Mycí zóna

V mycí zóně by měla být rozhodně plocha na odložení nákupu a jiných věcí, které by měly být před „krájením“ nějak upraveny. Rozhodně se doporučuje nechat na obou stranách dřezu alespoň 45 cm prostoru. Toto je opravdu minimální rozměr pro manipulaci například s nádobím.

Jestli si mycí centrum zvýšíte, záleží na vás. Nebudete se muset předklánět. Ovšem tato varianta není příliš „designově čistá“. A i mnoho praktiků od ní upouští. V této zóně by měla stát i myčka. Naprostou novinkou jsou úpravny vody, které do kohoutku pouštějí vodu v kvalitě po kojence. Kuchyňským spotřebičům věnujeme jednu z příštích kapitol.

 

Příprava

V zóně pro přípravu potravin je vlastně potřeba mít jen dostatek místa. Musíte si uvědomit, že zde budete nejen krájet, ale například připravovat i vánoční cukroví. A to již zabere dost místa. Je dobré myslet i na umístění zásuvek pro kuchyňské roboty apod. Ty nemusí být jen ve zdi. Existují i vysouvací typy, které zabudujete do kuchyňské desky.

 

Vaření

Zóna na vaření zcela jasně bude obsahovat varnou desku („sporák“) a trouby. Ano, trouby – horkovzdušnou, parní, mikrovlnou. Výběr je jen na vás. Pokud nemáte prostor nebo finance na více samostatných typů, můžete si pořídit vhodnou kombinaci a ušetřit tak spoustu místa a finančních prostředků. Trouby se dnes umísťují zhruba do 1 metru nad zem. Díky tomu se nemusíte k pokrmu naklánět .

 

Uskladnění

Poslední část je určena pro úklid a odkládání různých věcí, které nepotřebujete mít vždy po ruce. Třeba již zmiňované kuchyňské roboty a jiné pomocníky. Taky se zde uskladňují potraviny.
Kuchyňskou linku si při dodržení výše uvedených pravidel můžete uspořádat do tvaru písmene L, souběžně nebo v přímce. Nedá se říci, který typ je nejlepší. Vždy je potřeba respektovat daný prostor a požadavky klienta. V panelovém bytu bez rekonstrukce se setkáte se všemi typy. Nicméně nejsou většinou správně dimenzované.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen