Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Základní návrh kuchyňské linky

Při navrhování kuchyňské linky byste měli dodržet jedno jediné základní pravidlo (samozřejmě jsou možné i výjimky) – umýt, nakrájet, uvařit a uklidit. Takto se v kuchyňském prostoru vytvářejí jednotlivé zóny. Tento postup je odvozen od logiky postupu při vaření.

Mycí zóna

V mycí zóně by měla být rozhodně plocha na odložení nákupu a jiných věcí, které by měly být před „krájením“ nějak upraveny. Rozhodně se doporučuje nechat na obou stranách dřezu alespoň 45 cm prostoru. Toto je opravdu minimální rozměr pro manipulaci například s nádobím.

Jestli si mycí centrum zvýšíte, záleží na vás. Nebudete se muset předklánět. Ovšem tato varianta není příliš „designově čistá“. A i mnoho praktiků od ní upouští. V této zóně by měla stát i myčka. Naprostou novinkou jsou úpravny vody, které do kohoutku pouštějí vodu v kvalitě po kojence. Kuchyňským spotřebičům věnujeme jednu z příštích kapitol.

 

Příprava

V zóně pro přípravu potravin je vlastně potřeba mít jen dostatek místa. Musíte si uvědomit, že zde budete nejen krájet, ale například připravovat i vánoční cukroví. A to již zabere dost místa. Je dobré myslet i na umístění zásuvek pro kuchyňské roboty apod. Ty nemusí být jen ve zdi. Existují i vysouvací typy, které zabudujete do kuchyňské desky.

 

Vaření

Zóna na vaření zcela jasně bude obsahovat varnou desku („sporák“) a trouby. Ano, trouby – horkovzdušnou, parní, mikrovlnou. Výběr je jen na vás. Pokud nemáte prostor nebo finance na více samostatných typů, můžete si pořídit vhodnou kombinaci a ušetřit tak spoustu místa a finančních prostředků. Trouby se dnes umísťují zhruba do 1 metru nad zem. Díky tomu se nemusíte k pokrmu naklánět .

 

Uskladnění

Poslední část je určena pro úklid a odkládání různých věcí, které nepotřebujete mít vždy po ruce. Třeba již zmiňované kuchyňské roboty a jiné pomocníky. Taky se zde uskladňují potraviny.
Kuchyňskou linku si při dodržení výše uvedených pravidel můžete uspořádat do tvaru písmene L, souběžně nebo v přímce. Nedá se říci, který typ je nejlepší. Vždy je potřeba respektovat daný prostor a požadavky klienta. V panelovém bytu bez rekonstrukce se setkáte se všemi typy. Nicméně nejsou většinou správně dimenzované.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen