Zatočte s mrazivým lednem a nepouštějte ho k sobě domů. Aneb, jak správně topit i větrat

  • 2017-01-22
  • 0
  • Nábytek Elegance
Zatočte s mrazivým lednem a nepouštějte ho k sobě domů. Aneb, jak správně topit i větrat

Ačkoliv v minulých letech jsme si příliš mrazu neužili, letošní leden nám přinesl překvapení v podobě opravdové zimy. Za okny to možná vypadá hezky, doma ale zimu rozhodně mít nechceme a proto topíme. Ale jak na to, aby bylo topení i větrání co nejefektivnější a neutíkalo nám teplo, ani peníze? Zima a plíseň, se kterou se často v zimním období potýkáme, mohou mít také negativní vliv na naše zdraví. Proto topte i větrejte chytře.

Větrejte pravidelně

Ačkoliv se tomu spousta z nás v takové zimě brání, je potřeba vlhkost, která se v bytě tvoří, prostě vypouštět ven. Jinak se plísním ani nemocem nevyhneme. Ideální je větrání dvakrát denně a bohatě stačí po dobu dvou minut, pokud máte okna dokořán. Ideální vlhkost vzduchu by měla být mezi 45 a 60%. Jestliže je chcete měřit, můžete si za pár set korun pořídit digitální teploměr s vlhkoměrem, není to ale nutností.

 

Topte efektivně

Ať už topíte jakýmkoliv druhem paliva, pokud se budete držet jednoduchých rad pro správné topení, můžete tím ušetřit spoustu peněz. Teplota v domácnosti by měla být mezi 18 a 23 stupni. Zatímco na spaní je ideální spíše chladněji, například v obýváku, či dětském pokoje je potřeba teplota o něco vyšší a nejvyšší teplota by měla být v koupelně. Příliš vysokou teplotou si ale také zaděláváme na zdravotní problémy, nehledě na to, že protopíme dost peněz. 

Ideální je, aby nastavená teplota byla, pokud možno stálá. Daleko více energie se totiž spotřebovává při roztápění než při udržování tepla. Odborníci tvrdí, že snížením teploty o jeden stupeň snížíme spotřebu až o 6%. Pokud například odjíždíte na víkend, nastavte teplotu topení na oněch 18°. Zbytečně neprotopíte, ale nebudete se vracet do vymrzlého bytu.

Správným větráním a topením si vytvoříte ve Vašem bytě velmi příjemné prostředí.

 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
672
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter