Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Zatočte s mrazivým lednem a nepouštějte ho k sobě domů. Aneb, jak správně topit i větrat

Ačkoliv v minulých letech jsme si příliš mrazu neužili, letošní leden nám přinesl překvapení v podobě opravdové zimy. Za okny to možná vypadá hezky, doma ale zimu rozhodně mít nechceme a proto topíme. Ale jak na to, aby bylo topení i větrání co nejefektivnější a neutíkalo nám teplo, ani peníze? Zima a plíseň, se kterou se často v zimním období potýkáme, mohou mít také negativní vliv na naše zdraví. Proto topte i větrejte chytře.

Větrejte pravidelně

Ačkoliv se tomu spousta z nás v takové zimě brání, je potřeba vlhkost, která se v bytě tvoří, prostě vypouštět ven. Jinak se plísním ani nemocem nevyhneme. Ideální je větrání dvakrát denně a bohatě stačí po dobu dvou minut, pokud máte okna dokořán. Ideální vlhkost vzduchu by měla být mezi 45 a 60%. Jestliže je chcete měřit, můžete si za pár set korun pořídit digitální teploměr s vlhkoměrem, není to ale nutností.

 

Topte efektivně

Ať už topíte jakýmkoliv druhem paliva, pokud se budete držet jednoduchých rad pro správné topení, můžete tím ušetřit spoustu peněz. Teplota v domácnosti by měla být mezi 18 a 23 stupni. Zatímco na spaní je ideální spíše chladněji, například v obýváku, či dětském pokoje je potřeba teplota o něco vyšší a nejvyšší teplota by měla být v koupelně. Příliš vysokou teplotou si ale také zaděláváme na zdravotní problémy, nehledě na to, že protopíme dost peněz. 

Ideální je, aby nastavená teplota byla, pokud možno stálá. Daleko více energie se totiž spotřebovává při roztápění než při udržování tepla. Odborníci tvrdí, že snížením teploty o jeden stupeň snížíme spotřebu až o 6%. Pokud například odjíždíte na víkend, nastavte teplotu topení na oněch 18°. Zbytečně neprotopíte, ale nebudete se vracet do vymrzlého bytu.

Správným větráním a topením si vytvoříte ve Vašem bytě velmi příjemné prostředí.

 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen