Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Zbavte koupelnu nečistot, aby zářila čistotou

Závěry několika vědeckých studií hovoří o koupelnách poměrně děsivě. Místnost, která by měla sloužit především osobní hygieně, patří z hlediska množství bakterií k nejvíce znečištěným v celém domě. Možná se ptáte, jak je možné, že zde mikroorganismy mají tak příhodné prostředí i přesto, že koupelnu pravidelně uklízíte? Smutná pravda je, že běžné povrchové čištění někdy nemusí stačit, a proto je čas od času nutné jít skutečně do hloubky.

Sprcha jako z katalogu

Ve sprše je kupodivu častým problémem samotná sprchová hlava. Kromě nánosů vodního kamene může hostit i některé zvláště zákeřné druhy bakterií, které jsou zodpovědné za plicní a dýchací nemoci. Důkladný úklid sprchového koutu začíná večer, poté co ho opustí poslední uživatel. Naplňte misku nebo kbelík octem a ponořte do něj celou sprchovou hlavici. Pokud je sprchová tryska zapuštěná do stěny, místo kbelíku použijte igelitový sáček a na místo jej přivažte. Když necháte ocet přes noc působit, budete ráno žasnout, jak snadno rozpustil vodní kámen. Pro jistotu však ještě hlavici před použitím pečlivě propláchněte teplou vodou.

Sprchové závěsy se nebojte vyprat běžným způsobem. Plastová dvířka sprchy čeká natření pastou ze směsi jedlé sody a malého množství octa. Za hodinku bude čisticí efekt dostatečný a Vy už jen plochy otřete a vyleštíte hadříkem z mikrovlákna.

Spáry mezi dlaždičkami – ať jsou zase bílé!

Víte, proč máte v nových koupelnách pocit, že skutečně září čistotou? Svůj vliv na to mají spáry mezi dlažbou či obklady. Problém je v tom, že kvůli značné pórovitosti běžných spárovacích materiálů do sebe absorbují vodu. Ta způsobuje šednutí a také vytváří ideální domov pro plísně a bakterie. Neklesejte ale na mysli, pomoc je na cestě. Spáry vydrhněte malým kartáčkem, na který nanesete směs prášku do pečiva a vody. Bělicí efekt můžete podpořit několika kapkami citronové šťávy. Můžete se rozhodnout i pro trvalé řešení problému. Představuje ho epoxidová spárovací hmota, jejíž funkcí je vodotěsné uzavření spáry, čímž garantuje barevnou i hygienickou odolnost.

Nezapomeňte na obklady

Tato místa totiž také mohou hostit škůdce našeho zdraví. Mýdlo, šupinky kůže a další mastné esence vytváří na obkladech mikroskopický film, kterého se ale brzy zbavíme. Jak na to? Na stěny rozprašte univerzální čistič, nechte působit a později omyjte vlažnou vodou. Ve sprše po aplikaci čističe vzápětí na několik minut pusťte horkou vodu, aby se začala tvořit pára, která výsledný efekt ještě znásobí. Zavřete za sebou dveře a asi po 20 minutách všechny povrchy otřete čistým hadříkem. Tuto práci vám jistě může usnadnit parní čistič, který ale nemusí být v každé domácnosti k dispozici.

Jak kvalitně vyčistit toaletu

Začněte tím, že nasypete šálek jedlé sody přímo do mísy. Po chvíli touto směsí prostor vykartáčujte a zakončete spláchnutím. Na výrazné či odolné skvrny se vybavte pemzou, která je dostatečně drsná na boj s minerálními nánosy, avšak nikoliv tak, aby mísu poškodila. Speciální WC gely a čističe aplikujte co nejblíže k okraji a s jejich opláchnutím rozhodně nespěchejte. Věděli jste, že kromě údržby toalety samotné byste neměli zapomenout ani na štětku? Po použití ji náležitě propláchněte horkou vodou.

Extra tip: Šíření bakterií z WC do okolí lze zabránit i mechanicky. Proud vody ze splachovací nádržky totiž vytváří také drobný vzdušný vír, jenž může mikroskopické bakterie vynést i do okolí mísy. Ohrožení se týká např. sedátka a splachovadla. Když před spláchnutím toaletu zaklopíte, uzavřete tak i cestu všemu špatnému do Vaší koupelny.

Zdroje:

http://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/cleaning-bathroom/how-clean-bathroom

http://www.sanita.cz/clanky/206-Nova-temer-bezudrzbova-sparovaci-hmota-Mapei-Kerapoxy

http://www.dumazahrada.cz/bydleni/koupelny/20521-uklite-koupelnu/#.VFa-X8nkrwI

http://blog.mollymaid.com/2014/01/13/8-tips-to-give-your-bathroom-the-deep-clean-it-deserves/

http://housekeeping.yoexpert.com/learn-to-clean/how-do-i-deep-clean-the-bathroom-31050.html

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen