Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Zbavte se v létě hmyzu bez chemie!

Různé druhy hmyzu dokážou udělat v domácnosti pěknou paseku. Proto se jich čas od času potřebujeme zbavit. Dříve byly používány především chemické přípravky, které ovšem mohly být nebezpečné nejen pro hmyz…

 

Hubení hmyzu za pomoci chemických insekticidů

Různé chemické přípravky jsou sice v boji s mravenci, komáry a dalším hmyzem velmi účinné, na druhou stranu je jejich toxicita mnohdy nebezpečná také pro lidi a koneckonců i domácí mazlíčky. Proto jsou v současné době neustále populárnější způsoby, které se obejdou bez chemie. Na následujících řádcích se proto zaměříme na prostředky, které přes svoji účinnost veškeré nežádoucí vlivy eliminují.

 

Hmyzu se lze zbavit i bez nebezpečné chemie

Důležité je už to, abyste hmyzu nedávali záminku k „návštěvě“ vaší domácnosti. Proto je třeba správně skladovat potraviny (zejména ty sladké, které jsou např. pro mravence neodolatelné) a mít řádně utěsněná okna. Druhý bod ovšem není dost dobře možné splnit v létě. Řešením jsou nicméně kvalitní sítě proti hmyzu. Stoprocentní ochranu však tyto způsoby neposkytnou, jsou tedy třeba i další kroky.

Pokud chcete hmyz vyloženě hubit, dnes si není problém pořídit čistě přírodní insekticidy, které jsou složeny především z rostlin. Některé z nich jsou totiž velmi efektivní, ale zároveň nepředstavují nebezpečí pro další živé tvory, včetně lidí. Máte však i jiné možnosti. Chcete-li např. hmyzu pouze zabránit ve „vstupu“ a nemáte zájem jej hubit, nejedná se o žádný problém. Zde je několik příkladů, jak se zbavit nejčastějších nezvaných „hostů“.

  • Mravenci. Tito tvorové mají velmi citlivé vnímání, čehož lze využít. Na mravence např. platí různá silná aromata, např. z máty, levandule, cibule, česneku, octu anebo zubní pasty.

  • Moly. Skříně jsou oblíbeným teritoriem tohoto drobného živočicha. Co proti němu použít? Zabírá především levandule, tedy rostlina, která navíc dodá vašim šatům krásnou vůni.

  • Komáři. Bzučení komárů není obzvláště v noci ničím příjemným. Jak je tedy odradit? Velice dobře se osvědčí třeba měsíček, pelyněk anebo česnek, což tento hmyz rozhodně nemiluje.

  • Mšice. Nejsou sice problémem pro domácnost, ale na zahradě si je rozhodně nepřejeme. Každopádně v boji s tímto hmyzem je velmi účinná kupříkladu pažitka, případně aksamitník.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen