Židle může ovlivnit vaši pracovní výkonnost

  • 2014-03-01
  • 0
  • Nábytek Elegance

Kdo má židli, ten bydlí, říká jedno prastaré moudré pořekadlo. Ale kdo má židli, ten nejen bydlí, ale také pracuje. To, na čem při práci sedíte, totiž do značné míry ovlivňuje vaše pracovní výsledky. Pokud jste toho názoru, že stačí, když si k psacímu stolu půjčíte židli z jídelny, zadržte. Neprospěje to ani vašemu zdraví, ani vašim pracovním výsledkům. V ideálním případě byste měli sedět na speciální kancelářské ergonomicky tvarované židli, která zbytečně nebude zatěžovat vaši páteř a kloubní aparát.

Jestliže právě zvažujete nákup nové židle, měli byste mít jasno kolik času hodláte na židli prosedět. A samozřejmě čím častěji budete židli používat, tím větší čas byste jejímu výběru měli věnovat a tím více nastavitelných funkcí by židle měla mít.

V první řadě by měla mít výškově nastavitelný sedák, který si uzpůsobíte přesně vašim požadavkům. V ideálním případě by židle měla být otočná a na kolečkách, což vám ušetří čas i klouby při nekonečném vstávání.

Výběr správné kancelářské židle by se neměl uspěchat

Správná hloubka a bederní opěrka uleví zádům

Důležitá je však také hloubka a šířka sedáku. Při sezení na židli byste měli mít dostatek místa na bocích, zejména v případě, kdy máte židličku s područkami. Správnou hloubku židle poznáte relativně snadno. Mezi hranou židle a zadní stranou kolen by měl být prostor zhruba deset centimetrů, mezi bederní páteří a opěrkou pak na šířku dlaně. Moderní ergonomické kancelářské židle jsou vybaveny nastavitelnou bederní opěrkou, jenž vám případné rozdíly pomůže srovnat.

Volně nastavitelné by měli být také područky. V ideálním případě by jste se měli cítit pohodlně, vaše ramena mají být uvolněná a lokty pokrčené.

Svou roli však nehraje jen tvar, ale také materiál. Kvalitní polstrování a na omak příjemný potah by měl být samozřejmostí. Velmi důležitá je také prodyšnost. Židle s textilním potahem mají velmi často záda ze síťovaného materiálu, který nijak nebrání cirkulaci vzduchu a v létě se při práci tolik nezapotíte. Mnohé kancelářské židle jsou potažené kůží, která však nevyhovuje každému a necítí se na ni příjemně.

Alternativní sezení

Novou kancelářskou židli byste si v ideálním případě měli vyzkoušet, protože jen tak zjistíte, jestli si s novým kusem nábytku padnete do oka. Jestliže jste dostatečně flexibilní, můžete čas od času kancelářskou židli vyměnit za alternativní způsob sezení. Mnoho lidí nedá dopustit na velký nafukovací míč, který vás donutí sedět vzpřímeně, ať už chcete nebo ne. Jeho velkou výhodou je, že si při sezení posílíte také hluboko uložené svaly, o nichž jste až doposud neměli tušení.

Ať už budete sedět na čemkoliv, nezapomínejte na krátké přestávky, při nichž se, nejlépe na čerstvém vzuchu protáhnete, zmírníte pocit únavy, a zlepšíte si krevní oběh i pracovní výsledky.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
463
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter