Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Zrcadlo je nedílnou součástí interiéru

Zrcadla provází naše interiéry od nepaměti. I když je především po Vánocích nemusíme mít rádi, tak je potřebujeme. Poslední rychlá kontrola před odchodem do práce, ranní rutina v koupelně nebo vybírání vhodného oblečení na první schůzku - to je jen pár situací, ve kterých se bez zrcadel neobejdeme.

Víte ale, jak správné zrcadlo vybrat? Jak jej umístit či připevnit? Není to žádná věda, ale je potřeba dodržet pár základních pravidel. Zrcadlem se interiér dá i poměrně snadno opticky zvětšit.

Kde umístit zrcadlo?

Můžeme vycházet z jednoduché poučky. Zrcadla odráží světelné paprsky ve stejném úhlu, ve kterém na něj dopadají a obraz převracejí. Z tohoto důvodu není nejvhodnějším řešením umístit zrcadlo proti zdroji osvětlení - budete si stínit. Zrcadlo umístěte pod světelný zdroj nebo v ideálním případě mezi dva protilehlé zdroje.

 

Toto pravidlo platí dvojnásob v koupelně. Především dámy ocení, pokud bude zrcadlo nasvíceno ze všech stran. Pokud jste někdy viděli záběry z hereckých šaten, tak jste si určitě všimli, že zrcadla mají žárovky po všech stranách. Díky tomuto nasvícení vidíte doslova každý detail svého obličeje.

Montáž zrcadel

Montáž zrcadel se nesmí podceňovat. 7 let smůly, které by vám rozbité zrcadlo mohlo přinést, je maličkost proti ošklivým řezným ranám od střepů. V zásadě máte dvě možnosti - lepení nebo šrouby. Výhody obou variant jsou nasnadě. Stejně tak i jejich nevýhody.

 

U menších zrcadel můžete použít (především v koupelnách) speciální oboustranné lepicí pásky. Větší zrcadla by si již zasloužila speciální lepidla a ty v rámu vrtání, hmoždinky a šrouby. Nejhorší možná varianta, která existuje, je zrcadlo jen opřít o stěnu.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen