Zrcadlo je nedílnou součástí interiéru

  • 2014-12-04
  • 0
  • Pavel Cahlík

Zrcadla provází naše interiéry od nepaměti. I když je především po Vánocích nemusíme mít rádi, tak je potřebujeme. Poslední rychlá kontrola před odchodem do práce, ranní rutina v koupelně nebo vybírání vhodného oblečení na první schůzku - to je jen pár situací, ve kterých se bez zrcadel neobejdeme.

Víte ale, jak správné zrcadlo vybrat? Jak jej umístit či připevnit? Není to žádná věda, ale je potřeba dodržet pár základních pravidel. Zrcadlem se interiér dá i poměrně snadno opticky zvětšit.

Kde umístit zrcadlo?

Můžeme vycházet z jednoduché poučky. Zrcadla odráží světelné paprsky ve stejném úhlu, ve kterém na něj dopadají a obraz převracejí. Z tohoto důvodu není nejvhodnějším řešením umístit zrcadlo proti zdroji osvětlení - budete si stínit. Zrcadlo umístěte pod světelný zdroj nebo v ideálním případě mezi dva protilehlé zdroje.

 

Toto pravidlo platí dvojnásob v koupelně. Především dámy ocení, pokud bude zrcadlo nasvíceno ze všech stran. Pokud jste někdy viděli záběry z hereckých šaten, tak jste si určitě všimli, že zrcadla mají žárovky po všech stranách. Díky tomuto nasvícení vidíte doslova každý detail svého obličeje.

Montáž zrcadel

Montáž zrcadel se nesmí podceňovat. 7 let smůly, které by vám rozbité zrcadlo mohlo přinést, je maličkost proti ošklivým řezným ranám od střepů. V zásadě máte dvě možnosti - lepení nebo šrouby. Výhody obou variant jsou nasnadě. Stejně tak i jejich nevýhody.

 

U menších zrcadel můžete použít (především v koupelnách) speciální oboustranné lepicí pásky. Větší zrcadla by si již zasloužila speciální lepidla a ty v rámu vrtání, hmoždinky a šrouby. Nejhorší možná varianta, která existuje, je zrcadlo jen opřít o stěnu.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
523
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter