Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Zrcadlo, kdo je v zemi zdejší největší?

Každý sní o vlastním bydlení. Vše je zařízeno podle vašich představ, v interiéru se cítíte příjemně a nestydíte se sem vodit návštěvy. Ne každý ale má to štěstí vybírat si bydlení přesně podle svých představ a přání. Někdo se potýká s úzkými místnostmi, jiný s nedostatkem světla, někdo naopak má více pokojů, než by doopravdy využil. Ve většině případů se musíme vměstnat do menších bytů, kde je třeba s prostorem hospodařit, a ne plýtvat. Rozměry pokojů sice neovlivníme, ale existuje několik snadných triků, jak takové bydlení proměnit v komfortní prostředí. Stačí využít třeba kouzlo zrcadel.

Základem jsou světlé barvy

Prvním pravidlem je výběr barev. Rozšíření prostoru vám zajistí světlé jasné barvy. Nejvhodnější je tedy bílá, ale nemusíme se vyhýbat ani pestřejším tónům (stačí kombinovat plochy světlých a tmavších barev, světlé ale musejí převládat). Typickým příkladem je kombinace pastelově žluté s citronovou nebo světle zelené s trávovou. Obecně platí, že studené odstíny interiér ochladí a opticky zvětší, naopak teplé barvy místnost zútulní a opticky zmenší.

 

Nebojte se světla

Pokud chcete místnost opticky zvětšit, musíte myslet také na dostatek přirozeného světla. Sluneční paprsky zkrášlí i ten nejmenší interiér. Okna proto nezahalujte hustými a tmavými závěsy a záclonami. Pro zakrytí volte světlé průhledné záclony nebo moderní žaluzie.  U umělého osvětlení volte více menších zdrojů než jeden centrální. Například velký obraz nasvícený zespodu vytvoří dojem okna a prodlouží prostor. Lustr s jedním světlem nahraďte bodovými svítidly, jejich úhel světla můžete měnit. Nebojte se ani lamp. Světlo vyvolává dojem prostornosti.
 
 

Jaký nábytek

Co se týče nábytku, volte raději nižší a členitý. Masivní vysoké kusy nábytku interiér ještě zmenší, což vy nechcete. Sbohem dejte i symetrickým vzorům na potazích sedačky. Vhodné jsou naopak vzory asymetrické nebo jednobarevné modely. S doplňky to ale nepřehánějte. Čím více dekorací, tím bude působit místnost menší a přeplácaně. Jeden druh dekorace je ale více než vhodný. Zrcadlo.

 

Zrcadla, kam se podíváte

Pro získání více světla do vašeho interiéru pověste na zdi zrcadla. Zrcadla opticky zvětšují prostor. Pokrývat mohou i dveře vestavěných skříní. Abyste ale neměli přezrcadlováno, využijte i lesklý materiál na velkých plochách, který má podobný efekt. Do obýváku pořiďte stolek se skleněnou deskou, do ložnic prosklené skříně nebo nábytek s lesklým nátěrem. Světlo a zrcadla spolu souvisejí více, než si myslíte. Rozptyl světla podpoří zejména velká zrcadla, proto se jejich užití v malých interiérech vůbec nebojte. Stejnou službu vám udělá sklo a lesklý materiál odrážející světlo, který dodá interiéru šmrnc.
 
 
 

Rada na závěr

Optika je zajímavá věda, a pokud víte, jak ji využít, dokážete si s ní pohrát i u vás doma. Kam se ale zrcadlo nehodí, jsou velké místnosti, které zvětšit už nepotřebují. Potom byste si připadali jak v aule a necítili se útulně. Stejně nevhodné je používat zrcadla naproti sobě v úzkém prostoru.
 
Pokud v ložnici využijete zrcadla na vestavěných skříních, už je v místnosti jinde nepoužívejte. K zrcadlům se nehodí ani tmavé syté barvy, které pokoj opticky zmenšují, potom ani zrcadlo nepomůže a bude působit těžce. Důležitý je i výběr rámu – volte co nejjednodušší provedení bez kudrlinek a ve světlých tónech. Černý rám v barokním stylu zeď zatíží. Jedno či dvě dobře zvolená zrcadla, k tomu světlé barvy a dostatek světla (umělého i z oken) postačí k tomu, aby vaše bydlení působilo svěžím dojmem a bylo opticky větší. 
 
Zdroje:
http://www.bydleni-interier.cz/jak-opticky-zvetsit-interier/
http://bydletespokojene.cz/2632/pet-tipu-jak-opticky-zvetsit-interier/
http://bydleni.idnes.cz/jak-si-zvetsit-maly-byt-bourat-pricky-nestaci-foi-/stavba.aspx?c=A070123_095524_dum_stavime_pet

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen